UWAGA! Jeśli strona nie wyświetla prawidłowo na telefonach prosimy o przejście w tryb komputerowy

Montaż podpórek stabilizujących pod markizę

- krok po kroku

Przedstawiam instrukcję przygotowania i montażu podpórek stabilizujących pod markizę STEP BY STEP.
Zastosowanie podpórek: Mogą być wykorzystywane do stabilizacji markizy przy dużym wysięgu i niestabilnej pogodzie. Gdy pada kapuśniak a chcemy mocniej rozwinąć markizę (GRILL spotkanie ze znajomymi) to ten produkt może okazać się niezastąpiony. Podpórki wzmacniają i stabilizują całą markizę.
Bardzo przydatne  gdy markizę traktujemy trochę jak zadaszenie tarasowe i nie chowamy przez większość słonecznego sezonu.

1.

Wybranie miejsca montażu...ktoś z tylnych ławek rzucił żeby przykręcić do tarasu :/ no jest taka opcja i jest najłatwiejsza  pojawiają się jednak pewne ALE
a)     Co jeśli markizy nie będziemy chcieli rozwinąć dokładnie w to miejsce które wybraliśmy na uchwyty a trochę (0.5m) bliżej bądź dalej?
b)    Co z izolacją hydrologiczną!! 
W związku z powyższymi  wątpliwościami ja wybrałem rozwiązanie  mobilne, a mianowicie płytę chodnikową 35x35x5 cm koszt w markecie budowlanym to około 6 zł/szt. potrzebujemy dwie takie.

2.

W pierwszej kolejności należy płytę podkleić ja użyłem kawałka wykładziny i kleju na ciepło ale spektrum możliwości mamy bardzo szerokie. Jeśli nie podkleimy teoretycznie nic się nie stanie ale przy przesuwaniu bądź przy tąpnięciu możemy uszkodzić taras.

3.

Wyznaczam środek płyty i do niego przymierzam dolny zaczep. Najlepiej aby zaczep wypadał na środku płyty. Po przymierzeniu uchwytu oznaczam miejsca wypadania śrub i zaczynam wiercenie. Wierciłem wkrętarką z delikatnym udarem. Większy udar w dużym urządzeniu mógłby doprowadzić do pęknięcia płytki.

4.

 

Na wiertle wcześniej oznaczyłem grubość płytki żeby 'nie przelecieć'.
 

5.

Kolejnym krokiem jest  osadzenie  kołków rozporowych oraz  przykręcenie zaczepu.

6.

Następnym etapem jest przymocowanie uchwytów do listwy przedniej. 
- Luzujemy śruby przy podpórkach. 
- Wybijamy boczny plastik zaślepiający przy listwie przedniej markizy. 
- Wsuwamy uchwyt i go dokręcamy „krzyżakiem”. Tak samo postępujemy z drugiej strony. 
- Rozwijamy markizę na oczekiwany wysięg i pozwalamy podpórkom swobodnie zwisać (przez chwilę nic się nie stanie). W ten sposób zostanie dokładnie wytyczone miejsce w którym podsuwamy wcześniej przygotowane płytki chodnikowe z zaczepami dolnymi.

7.

 

Dostosowujemy wysokość podpórek teleskopowych(tak jak kij w mopie typu VILEDA). do wysokości frontu markiz. Nie unosimy ani nie obciążamy markizy. 
Blokujemy 'kulkę' w uchwycie i 'VOILA'

8.

 

Przed zwijaniem markizy trzeba pamiętać o demontażu podpórek gwint od strony listwy przedniej jest gruby i wystarczą dosłownie  trzy obroty same zaczepy przy listwie zostawiamy na stałe. Dół wyskakuje bezproblemowo.